תשלומי הורים מכת מוות לשוויון בחינוך

תשלומי הורים מכת מוות לשוויון בחינוך

תשלומי הורים מכת מוות לשוויון בחינוך

היום התקיים דיון בועדת החינוך של הכנסת בנושא תשלומי הורים. קיוויתי שזה לא יהיה מופע שחוזר על עצמו מדי שנה שבו מציג משרד החינוך רשימה של תשלומי הורים שהוא מותיר לבתי הספר לגבות ואז הוועדה מצביעה ומאשרת.

קוויתי שהפעם תנהג הוועדה אחרת, שהיא תתנה את האישור שלה בכך שמשרד החינוך יקבל גם את אישורה ל״תשלומי רשות״ ול״תשלומים מרצון״. קוויתי אבל ידעתי שהתקווה לא תתממש, שהרי בחודש מרץ האחרון הגשתי הצעת חוק ברוח זאת והקואליציה הפילה אותו. ואמנם חברי הקואליציה בועדת החינוך המשיכו את המסורת הרב-שנתית: המשרד הציג את מסמכיו והוועדה אישרה אותם.

על מה מדובר? על פי הערכותיה המתונות של מנכ״לית משרד החינוך, מדובר ב-5 מיליארד שח, שאותם משלמים ההורים במקום שמשרד החינוך ישלם. מדובר בתגבור לבגריות, טאבלטים, תוכניות לימודים נוספות, תשלומים עבור הפעלת בית הספר אחר הצהריים, פעילות חברתית, טיולים ועוד.

בנאומו במליאת הכנסת אתמול אמר ראש הממשלה נתניהו את הדברים הבאים: פיתחנו את הכלכלה ושמרנו על ההוצאות. אז הנה התורה על רגל אחת- הממשלה פועלת להקטין את הוצאותיה לשירותים חברתיים, וביניהם את שירותי החינוך, ולהעביר את העלות על האזרחים. היא מורידה את המיסוי על חברות אך מטילה מס חינוך על אזרחיה; היא מעלה את יוקר המחיה על מעמד הביניים וגוזרת מצוקה קשה על השכבות המוחלשות שלנו.

דברי בועדה טרם ההצבעה:

דברי במליאת הכנסת:

כתבות דומות

Close