פרשת חטופי תימן- גם אני נושא איתי סיפור משפחתי כואב

פרשת חטופי תימן- גם אני נושא איתי סיפור משפחתי כואב

פרשת חטופי תימן- גם אני נושא איתי סיפור משפחתי כואב

זעקתן של המשפחות שילדיהן נחטפו בתחילת שנות החמישים הגיע שוב לכנסת. שוב עולים הסיפורים שוברי הלב על אמהות ועל אבות שעשרות שנים נדרשו לחיות בחוסר וודאות באשר לגורל ילדיהן - האם עודם בחיים? האם הועברו למשפחות מאמצות?

שוב עולים הסיפורים על האחים והאחיות של הילדים החטופים שמכתתים רגליהם ממשרד ממשלתי אחד לרעהו, מועדת חקירה אחת לרעותה כדי להתחקות אחר אהוביהם. הם הקישו על כל דלת אפשרית בניסיונות חוזרים ונשנים להסיר את חומות ההשתקה והטיוח מסביב לפרשיה המזעזעת של חטיפת ילדיהם ומסירתם לידיים עלומות.

אולם אפשר שהגענו לפרשת דרכים היסטורית; ראש הממשלה ושריו הצהירו שהם הולכים לפעול כדי להסיר את החיסיון ולהביאה לקיצה את הפרשיה האומללה הזאת. יש לברך על כך. אנחנו, חברות וחברי הכנסת מכל סיעות הבית, קואליציה ואופוזיציה כאחת, נעקוב ונפעל כדי שהצהרות אלו ימולאו בתוכן ממשי.

סיומה של פרשיה עגומה ומזעזעת יביא בראש ובראשונה מזור לכאבן הממושך של המשפחות. אבל בנוסף לזאת הוא יאפשר פיוס אמיתי בין חלקי העם. חברה בריאה היא זו שיודעת להתמודד עם פרקים אפלים בעברה. מדינה שרוצה לשקם את האמון של אזרחיה במוסדותיה ולחזק אותו חייבת להגיע לחקר האמת - רק כך יגלידו הפצעים ויוחזר האמון.

ראיון שלי בג״לצ אצל ירון וילנסקי:

ראיון שלי במוסף אצל גאולה אבן, ערוץ 1:

נאום שלי מועדת הכנסת:

כתבות דומות

Close