עושים סדר בתשלומי ההורים

עושים סדר בתשלומי ההורים

עושים סדר בתשלומי ההורים

בשנים האחרונות החל משרד החינוך להתיר גביית תשלומי הורים עבור תוכניות לימוד נוספות (תל"ן) בצורה בלתי מבוקרת במערכת החינוך. גבייה זו, הנעשית תחת סעיפים שונים וללא פיקוח פרלמנטרי, משיתה על הורים נטל כלכלי כבד. גבייה זו יוצרת פערי הזדמנויות משמעותיים הן בתוך בתי הספר והן בין מוסדות חינוך שונים. הכנסתם של הורי התלמידים ומקום מגוריהם קובעים את סיכויי ההצלחה של התלמידים בלימודים ואת סיכוייהם להגיע למוסדות השכלה יוקרתיים.
גביית תשלומי תל"ן בלתי מבוקרת ופרועה זו מתבצעת בניגוד לרוח עקרון חינוך חינם וללא פיקוח פרלמנטרי. כתוצאה מכך מאושרים התשלומים ללא דיון ציבורי ראוי, ללא שקיפות וללא דיון בוועדת החינוך של הכנסת.

מוזמנים להאזין לראיון שנערך ב103FM

הנגן לא עובד? לחצו כאן להאזנה באתר 103FM

ח"כ יונה, יו"ר השדולה לחיזוק החינוך הציבורי:
"הגיע הזמן להתחיל לעשות סדר בנושא תשלומי ההורים. בעוד שבתשלומי הרשות ותשלומי החובה משרד החינוך נדרש לאישור ועדת החינוך של הכנסת בצורה שקופה וברורה בתשלומי התל"ן אין דרישה כזו. הצעת החוק שלי, שנכתבה בשיתוף עם הקליניקה למשפט ומדיניות חינוך באוני' חיפה, נועדה להבטיח כי לא יאושרו תשלומי הורים  במערכת החינוך ללא היתר של ועדת החינוך של הכנסת. הפיקוח והבקרה של ועדת החינוך של הכנסת יכולים למתן את גובה תשלומי התל"ן, שדרכם מגיע מרבית הכסף שגובה משרד החינוך מהורי תלמידי ישראל. הצעת החוק תוביל לצמצום הפערים בחינוך ותעודד שוויון הזדמנויות".

Close