משרד החינוך מוריד את תקרת החלומות לנערות והנערים בישראל

משרד החינוך מוריד את תקרת החלומות לנערות והנערים בישראל

משרד החינוך מוריד את תקרת החלומות לנערות והנערים בישראל

אין גבול לחוצפה של משרד החינוך! במקום לתת לכל נער ונערה הזדמנות נוספת להשלים את תעודת הבגרות ולעודד אותם לעשות זאת גם אחרי שסיימו את לימודיהם התיכוניים, הוא מציב בפניהם עוד ועוד מחסומים. ״אתם רוצים להיבחן? שלמו אגרה!״ ״אתם רוצים לערער על הציון שהשגתם? שלמו אגרה!״

זה החוק האווילי והמטורף, החוק שמנוגד לצדק חברתי ולכל הגיון פדגוגי והומאני, שעבר אתמול בכנסת!

ונגד מי משרד החינוך פועל? למי הוא מתנכל? בכל שנה מחצית ממסיימי בית הספר התיכוניים בארץ אינם זכאים לתעודת בגרות. בחלקם אלה תלמידים שנשרו מבית הספר; בחלקם אלה תלמידים שהונשרו מבית הספר; בחלקם אלה תלמידים שנותבו למסלולים הגוזרים עליהם שוליות בשוק העבודה. בחלקם הגדול אלה תלמידים משכבות לא מבוססות.

לאחר שעמדו על דעתם והם רוצים לשנות כיוון, לפתוח אופקים חדשים, לגדול, להתפתח, לצמוח, בא משרד החינוך ומגביה את החומות ואת המחסומים. כן, לנערים ולנערות אלה הוא מתנכל! לנשים ולגברים צעירים הוא מתנכל! במקום לעודד אותם, הוא מציב בפניהם מחסומים; במקום לפתוח בפניהם את השמים, ולהפיק מהם את המיטב עבורם ועבור החברה שבה הם חיים ופועלים, משרד החינוך מוריד את תקרת החלומות שלהם.

מוזמנים להקשיב לראיון בנושא ב"כאן ב - כל היום"

 

החוק המטורף הזה עבר בקריאה ראשונה. עתה הוא מגיע לוועדת החינוך שבה אני חבר, לקראת הכנתו לקריאה שניה ושלישית. זה המקום שבו נעשה את המאמץ, חברי הוועדה ואני, שהוא יחלוף מן העולם!

Close