מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין

מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין

מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין

"מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין" : שיחה עם דוד בן בסט, בתכנית הנבחרים (ערוץ 20)

המחנה הציוני ביקש את אמון הציבור על בסיסו של מצע מגובש (בניגוד לתנועת הליכוד שלא טרחה להציג מצע כלל). בניגוד לליכוד, המחנה הציוני לא נטש את אמונתו בחיפוש בלתי-נלאה אחר אפשרות לחדש את תהליך השלום על בסיס שתי מדינות לשני עמים, וזאת מתוך הכרה שהסדר מדיני על בסיס עקרון זה הוא חיוני להמשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

בניגוד לנתניהו המקדם כלכלת שוק חסרת רסן, המחנה הציוני אינו שולל את כלכלת השוק אך מאמין שיש להבטיח בו בזמן את הזכויות החברתיות של אזרחי ישראל בתחום הבריאות, הדיור, החינוך, הפנסיה, זכויות עובדים ועוד. אנחנו, נשות ואנשי המחנה הציוני, אוחזים בעמדות ובגישות שנועדו לתת פתרון ליוקר המחיה שגובה מחיר בלתי נסבל מאזרחי ישראל, שדוחק מעל למיליון נפשות מתחת לקו העוני, גוזר מצוקה חריפה על משפחות חד הוריות, פוגע אנושות בשוויון הזדמנויות בחינוך, מונע דיור בר השגה מזוגות צעירים רבים, וגוזר עוני מחפיר על הקשישים.
בניגוד לליכוד וחבריו מהימין, המחנה הציוני חרד לעתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולכן הצביעו חברי הסיעה של המחנה הציוני נגד כל יוזמות החקיקה שבאו להצר את חופש הביטוי של אזרחים ותנועות אזרחיות, גם כאשר אלה ביטאו דעות ועמדות שאינן בהלימה עם תפיסותיו של המחנה הציוני.

מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין. יש לכבד את ניסיון העבר. מאמציו של נתניהו לצרף את המחנה הציוני לממשלתו, גם אם הם כנים, אינם מעידים על נכונותו לתת ביטוי משמעותי לתפיסות הערכיות שלנו. לכן יש לדחות את חיזוריו.
המחנה הציוני אינו חיקוי של תנועת הליכוד. כל קריאה לעשות זאת, העולה לעתים מקרב פעילי מפלגה, גורמת לבוחרים פוטנציאליים שלנו לחפש מפלגה אחרת המצטיירת כאלטרנטיבה אמתית לנתניהו.

למחנה הציוני מצע ברור ולחברי הכנסת של המחנה הציוני יכולת מרשימה ומוכחת להציג באופן מיטיבי ואפקטיבי את עמדותיו הערכיות. רק כך נוכל להבטיח תמיכה רחבה וגוברת של הציבור בנו.

קישור לראיון-

 

כתבות דומות

Close