מברך על המלצות ועדת ביטון

מברך על המלצות ועדת ביטון

מברך על המלצות ועדת ביטון

חשיבותו של דו"ח וועדת ביטון משתקף מעצם התיאור המפורט והמקיף של היעדרה של מורשת יהודי ארצות האסלאם ממערכת החינוך הישראלית. הדוח מתאר מצב בלתי הגיוני של הדרה רחבה, ממושכת ועמוקה של המורשת הזאת מכלל מקצועות הלימוד במערכת החינוך, החל בגני הילדים ועד לתארים מתקדמים במוסדות להשכלה גבוהה.

היעדר רחב ממדים זה מחייב תיקון עמוק ומקיף של מערכת החינוך. ואכן ועדת ביטון מתמודדת באופן מרשים עם האתגר; היא מנסחת המלצות מפורטות בכל אחד מתחומי הדעת שאותן היא בחנה ובכל אחד משלבי החינוך של ילדי ואזרחי ישראל.

אין מדובר בגישה סקטוריאלית המבקשת להנחיל לתלמידים מארצות האסלאם את המורשת של הוריהם; מדובר בגישה התובעת הגדרה מחודשת של הזהות הישראלית והיהודית המשותפת של כלל תלמידי ואזרחי ישראל כך שהיא תעניק ביטוי הולם למורשת זאת.

עתה נותר לראות מה יעשה שר החינוך ומה תעשה ממשלת ישראל עם המלצותיה של וועדת ביטון. האם דוח הוועדה יקבל את ברכתם החלולה ואז יגנז לצמיתות במרתפי הממשלה (ראו ערך המלצותיה של וועדת אללוף שעסקה במתן פתרונות לעוני בישראל)? האם, לחלופין, תקבל ממשלת ישראל את המלצות הוועדה, תקצה את המשאבים הדרושים לשם כך (1.25 מיליארד שח למשך חמש שנים) ותפעל ליישומן המלא של ההמלצות?

שרי הממשלה שבים וטוענים שממשלתם היא החברתית ביותר שכוננה מזה שנים ארוכות בישראל. הוועדה מציגה בפניהם מבחן חשוב מאין כמותו לביסוס טענתם.

תמונה זו צולמה באירוע ״צדק פיוטי״ של השדולה לצדק חלוקתי שערכנו בכנסת.

כתבה ממעריב בנושא: http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-548461

צפו בדברי מתכנית מבט:

בוקר של קשת על ועדת ביטון:

 

 

כתבות דומות

Close