לרגל יום הדיור בכנסת-סיפורה של האישה הבוכייה

לרגל יום הדיור בכנסת-סיפורה של האישה הבוכייה

לרגל יום הדיור בכנסת-סיפורה של האישה הבוכייה

באחד הימים בהם קיימתי פגישת עבודה באחד מבתי הקפה בתל אביב התקרבה לעברי אישה ועיניה זולגות דמעות. ״בבקשה תעזור לי, בבקשה תעזור לי,״ התחננה האישה. עוד לפני שהספקתי לשאול במה דברים אמורים, היא החלה לגולל את סיפור חייה.
אישה ערירית, בת כשבעים שנה, לוקה במחלות שונות, מתקיימת מקצבת ביטוח לאומי ומקבלת סיוע כספי לשכר-דירה. היא מתגוררת במחסן! היא חוסכת מפיה כדי לממן שכר-דירה מופקע, במחסן. היא רשומה בחברה משכנת, ״חלמיש״, מזה כשלוש שנים. היאנאלצת לכתת רגליה במשרדי החברה ומספקת מסמכים שהיא מתבקשת להביא, אך כל אלה אינם מקרבים אותה לפתרון מצוקת הדיור בה היא שרויה.
יש בידה תעודת זכאות לדיור ציבורי אבל דירה היא לא קיבלה לידיה. אמרו לה שהיא זכאית אך אין בידה תיעוד. במשך כשלוש שנים היא נכנסת ובאה בשערי חברת חלמיש, אך פתרון למצוקת הדיור שלה אין. היא חשה שמתעללים בה. היא שרויה בדיכאון וממררת בבכי ככשהיא מגוללת את תלאותיה.

הבטחתי לגברת לטפל בעניינה. על פי הדיווח שקיבלנו מחברת חלמיש, הגברת הייתה זכאית, אך איבדה זכאותה. מדוע? לא ברור. היא הייתה מיועדת לקבל דיור בבית גיל הזהב, אך הזכאות ירדה מהפרק.
בעקבות בדיקה שנעשתה במשרד השיכון, נאמר שהאישה הגישה בקשה לקבלת דיור מוגן ב-29 בפברואר 2016. אך על פי המידע שבידי בקשתה של הגברת היא לא מפברואר 2016 אלא מ-2013.
נציג משרד השיכון שקיבל את המידע הזה התנצל במכתב והנחה את מנהל בחלמיש לפנות ישירות לגברת ולהנחותה בקשר למסמכים שעליה להביא לחלמיש. והגברת עשתה כל מה שהתבקש ממנה. הובטח לה שתקבל תעודת זכאות כעבור שבועיים. שבועיים עברו, אך תעודת זכאות עדיין אין.
האם תימשך ההתעללות בגברת הזקוקה בדחיפות לדיור מוגן?

לאחר שלשכתי טיפלה בבעיה, האישה קיבלה זכאות לדיור מוגן והיא נמצאת במקום 84.

אני עוקב ומלווה את האישה הזו עד שהיא תזכה לקורת מעל לראשה!

כתבות דומות

Close