ויקי כנפו צועדת שוב!

ויקי כנפו צועדת שוב!

ויקי כנפו צועדת שוב!

ויקי כנפו צועדת שוב!
בפעם הקודמת שהיא צעדה, היא זכתה לחיבוק חם מצדו של ראש הממשלה. הוא גילה אמפתיה; הבטיח לסייע ושלח אותה חזרה לביתה, מפויסת. יש פתגם האומר שאפשר לשקר לחלק מהאנשים כל הזמן, אפשר לשקר לכל האנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן.

נראה שויקי כנפו שייכת לאלה שאפשר לשקר להם רק חלק מהזמן, אבל היא לא שייכת לאלה שאפשר לשקר להם כל הזמן. הנה, היא צועדת שוב. הפעם נראה גם שנתניהו לא מתכוון לספק לה חיבוק חם; הפעם הוא לא מתכוון להפגין שום אמפתיה, ולו גם למראית עין. לפני מעל לחודש הוא אמר במסגרת שיחה סגורה עם עיתונאים, כי "אם קנפו הלכה ברגל ממצפה רמון לירושלים, היא יכולה לעבוד".

כדברי השיר, "אמרו את זה קודם לפניי..." העמדה הניאו-ליברלית הזאת קיבלה בעבר ביטוי תמציתי ומחודד בדבריה של מרגרט תאצ'ר, אחת מהאימהות הרוחניים של נתניהו. "אין בעיה של אבטלה," אמרה גברת הברזל, "יש בעיה של אנשים שאינם רוצים לעבוד."

אבל זה לא כל הסיפור. הגברת קנפו לא יצאה לצעדתה השניה בשל היעדר מקום עבודה. לידיעתו של ראש הממשלה, ויקי קנפו נמצאת במעגלי העבודה כבר מגיל 17(!) כלומר, היא כבר עובדת ארבעה עשורים תמימים! אבל כמו רבים אחרים המשולבים בשוק העבודה, השתלבותה של ויקי קנפו בשוק העבודה אינה מחלצת אותה מעוני.

ויקי קנפו צועדת שוב כדי להביע את זעמה על כך שרבים מהעובדים בישראל אינם מצליחים לקיים את משפחותיהם ואת עצמם בכבוד; היא צועדת שוב כדי למחות על היקפם המוגבל של תקציבי הממשלה המיועדים לשירותים חברתיים; היא צועדת שוב כדי למחות שהיקפם המוגבל של תקציבים אלה אינו מספק פתרון ליוקר המחיה ההולך וגואה; היא צועדת כדי למחות על כך שהמדינה מפקירה את אזרחיה ומעבירה באופן הדרגתי את האחריות למימונם של השירותים החברתיים לאזרחים עצמם.

ויקי קנפו צועדת שוב כדי לתבוע תקציב חברתי שיחלץ את עניי הארץ ממצוקותיהם החברתיות ושיבטיח לכלל אזרחיות ואזרחי ישראל רווחה כלכלית הדומה ברמתה לזו המתקיימת במדינות המתוקנות בעולם.

כתבות דומות

Close