הצעת חוק שכונת הארגזים עולה להצבעה בכנסת

הצעת חוק שכונת הארגזים עולה להצבעה בכנסת

הצעת חוק שכונת הארגזים עולה להצבעה בכנסת

חברי הקואליציה החתומים לא העזו להסתכל לי בעיניים כשהצביעו נגד הצעת החוק שבאה להבטיח את הזכויות של תושבי שכונת הארגזים!

חברי הליכוד שמקבלים את תמיכתם מתושבי השכונות הצביעו נגד; חברי מפלגתו של כחלון, המפלגה שהבטיחה לטפל ביוקר המחיה ובמצוקת הדיור, הצביעו נגד; חברי המפלגה של ש״ס, אלה שאמרו שהם באו לכנסת כדי לייצג את השקופים; הצביעו נגד. ראו זה פלא, כשנפלה בידם הזדמנות לעשות מעשה, נעלמה המחויבות שלהם לשכבות החברתיות שאותן הם לכאורה מייצגים.

אני בטוח שהדבר לא ירתיע אותם לחזור לשכונות, להצטלם, לנשק, ולהבטיח לתושבים הבטחות ריקות.

ועכשיו, אחרי שהפילו את החוק, הם מתרצים, מצטדקים, מאשימים ומטיחים דברי הבל. הם טוענים שאילו החוק לא היה מובא להצבעה, הרי שאז הם היו מגיעים לפתרונות מידיים.
למה שתדלנות מול כחלון עומדת בסתירה לחוק!? למה לא ניתן היה להעביר את החוק בהצבעה טרומית, כפי שהיה במקרה של שכונת כפר שלם וגבעת עמל, ואז לנסח הסדר המקובל על הצדדים? אין מענה ואין הסברים.

ואולי ההסבר נמצא במקום אחר. אולי דאגתו של משרד האוצר נתונה יותר לאינטרסים של היזמים ופחות לרווחתם של תושבי שכונת הארגזים. יש לזכור, בסופו של יום, האיש שאותו מינה כחלון כאחראי במישרין על מדיניות משרד האוצר בתחום הדיור הוא אביגדור יצחקי, לשעבר הלוביסט, כל יכול, של תשובה בכנסת, אותו תשובה שהוא יזם הנדלן המרכזי בשכונת הארגזים. כל פגיעה בזכויות של התושבים תניב רווחים גדולים יותר ליזם. אני לא רוצה להאמין שההון מצליח לכופף את שוב ידו של השלטון.

אני לא מתכוון להניח לעניין הזה; אני מתכוון להמשיך ולקדם הסדר להבטחת זכויותיהם של תושבי שכונת הארגזים עד למציאת פתרון כולל לכלל התושבים!

צפו בנאומי המלא מהמליאה:

ובכתבה שערך דניאל אופיר בערוץ 1:

וכאן בכתבתה של רוני זינגר בכלכליסט :

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3693092,00.html

 

 

כתבות דומות

Close