בחרתי לתמוך באבי גבאי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה

בחרתי לתמוך באבי גבאי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה

בחרתי לתמוך באבי גבאי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה

בחרתי לתמוך באבי גבאי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה.
אבי גבאי ואני חולקים היסטוריה דומה ועמדות ערכיות משותפות - מדינת רווחה מתקדמת, מחויבות לפתרון הסכסוך הלאומי עם הפלסטינים על בסיס העיקרון של שתי מדינות לשני עמים ושמירה על שלטון החוק וערכי הדמוקרטיה מפני הניסיונות הנעשים כדי לכרסם בהם.
גבאי הוכיח אומץ ציבורי ועצמאות פוליטית בתפקידו כשר להגנת הסביבה כשהיה השר היחיד בממשלה שהביע התנגדות עקבית ונחרצת למתווה הגז שקידם ראש הממשלה. הוא הוכיח יושרה ציבורית יוצאת דופן כאשר הודיע על התפטרותו מן הממשלה במחאה על ההתנהלות השערורייתית בפרסת פיטורי השר יעלון והחלפתו בליברמן לתפקיד שר הביטחון.
התוכנית הכלכלית המפורטת, שהציג גבאי לאחרונה, עולה בקנה אחד עם התפיסות החברתיות של מפלגת העבודה – התחייבות להגדלת ההוצאה האזרחית וחיזוק השירותים הציבוריים: בתחום החינוך (יום לימודים ארוך חינם); הבריאות (ביטול השר"פ); השיכון (בנייה תקציבית של 300 אלף דירות בטווח של 5 שנים); השקעה ניכרת בתחבורה הציבורית, השוואת קצבת הנכות לשכר המינימום; עידוד עסקים קטנים; העדפה של מיסים פרוגרסיביים על מיסים רגרסיביים.
משנתו המדינית של גבאי תואמת את מצע מפלגת העבודה - חתירה לפתרון קבע לסכסוך הישראלי-פלסטיני במסגרת הסדר מדיני אזורי שייתן מענה לאינטרסים הביטחוניים החיוניים של מדינת ישראל. החתירה לפתרון על בסיס עקרונות אלה יביא לשיקום מעמדה הבינלאומי של ישראל, שהולך ומתדרדר, שהולך ונשחק, תחת שלטונו של נתניהו.
מפלגת העבודה צריכה טלטול וניעור; מפלגת העבודה צריכה לפרוץ קדימה, להגיע לקהלים שאיבדה בעשורים האחרונים ולמצוא שפה משותפת עם קהלים חדשים. מפלגת העבודה צריכה להיות בית הנותן ביטוי לזהויות התרבותיות והדתיות והערכיות של כלל הקבוצות המרכיבות את החברה שלנו. המטרה אינה צריכה להיות מפלגת מרכז חסרת זהות מובחנת ונעדרת אפיון ערכי ואידיאולוגי. המטרה אינה רק להחליף את ממשלת נתניהו; המטרה היא להחליף גם את הדרך של נתניהו, שהולידה חברה המאופיינת בפערים כלכליים מהעמוקים בעולם המערבי, חברה שסועה ומפולגת הרוויה בשנאת חינם. מפלגת העבודה צריכה לספק תקווה לכינונה של חברה ערכית יותר וסולידרית יותר. אני מאמין שאבי גבאי הוא האיש המתאים ביותר כדי לממש חזון זה.
אני מאמין שבחירתו של אבי גבאי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה מספקת הזדמנות היסטורית לשינוי שכולנו מייחלים לו.

כתבות דומות

Close